התקשרו עכשיו:   03-9300085

​בניה ברמה אחרת

בניה ירוקה- בניה אקולוגית

הגדרה - מהי בניה ירוקה?

בנייה ירוקה היא שם כולל לתחום שהולך ומתפתח בשנים האחרונות בעולם ובארץ ומשמעותו תכנון מבנים המשתלבים עם הסביבה בצורה הטבעית ביותר תוך ניצול משאבי הטבע, שימוש בחומרים ממוחזרים לבניה ו/או ניצול מיטבי של תוצרי הבית למחזור.

איך בניה ירוקה עוזרת לך?
השם "בנייה ירוקה" יכול להשאיר את הרושם כי מדובר בסגנון בניה המתאים לפעילי איכות הסביבה למיניהם אך חשוב לדעת כי דוקא תכנון ירוק של מרחב המחיה יכול לחסוך בטווח הארוך סכומים גדולים של כסף דרך חסכון במים ע"י שימוש חוזר ובחשמל ע"י ניצול נכון של מה שהטבע נתן לנו במגרש המגורים בו בחרנו לגור.

דוגמאות - מגוון אופציות ירוקות
בידוד -
לבידוד הבית אולי המשמעות הגדולה ביותר לשמירת הטמפ' הרצויה בתוך חלל הבית ולכן יש לשים דגש רב על חומרי הבנין המשמשים לבניית קירות המבנה וגם לנסיון העבודה של הקבלן המבצע בבניה ירוקה.

איטום -
אטימת הגג בחומרים הנכונים תמנע מהשמש הקופחת על גג המבנה מלחמם את שאר הבית בנוסף לאיטום ממי גשם.
כלים נוספים הם יצירת עליית גג שמבודדת את חלל המבנה בעזרת האויר הכלוא בה.

כיווני אור -
תכנון מוקדם של פתחי הבית יכול להיות ההבדל בין בית חשוך - מה שיגרור בזבוז חשמל על אור במהלך היום - לבין בית מואר  ובנוסף כיווני האור וגודל הפתחים בכיוונים השונים יכולים לגרום לחימום לא רצוי של חלל הבית (אפקט החממה).

כיווני אויר -
לא רק שמש יכולה להוות יתרון או חסרון בתכנון בניה ירוקה, כיווני האויר של הבית יכולים לבטל את הצורך במזגן ברוב ימות השנה ע"י סירקולציה של אויר.

ניצול סולארי -
ניצול הגג של בית פרטי יכול להוות מקור הכנסה בעזרת ייצור חשמל מקרני השמש בנוסף לחימום המים בעזרת דוד שמש  - גם כאן חשיבות רבה לתכנון באוריינטציה ירוקה לכיוון שיפועי הגג  לניצול מיטבי של השמש.

מחזור מים מהכיור להשקיה -
קיום מערכת עוקפת לצינורות הניקוז של הכיורים בבית ואכסנתם במיכל מוטמן בגינת הבית יכול לחסוך בכסף להשקיה וכך גם איסוף מי גשם.
חימום הבית מצינורות המים החמים -
במדינות קרות בעולם הפטנט קיים כבר שנים, מעבירים את צינורות המים החמים בקירות המבנה ובעזרת שסתום כיוון מחליטים האם מחממים את הבית או לא - נדיר בארץ.

לסיכום - אלוהים נמצא בפרטים הקטנים של הבניה הירוקה
בחירת חברת בניה המתמחה בבניה ירוקה ותכנון מוקדם בבניה יכול לא רק לשמור יותר טוב על כדור הארץ אלא גם לחסוך לאורך השנים עשרות אלפי שקלים.

הכותב עובד בחברת דנאור הבונה את פרויקט "גנים 10" בפתח תקוה